Expositie van textielkunstenaar Trudi Skála op Landgoed Verhildersum in Leens geopend
Foto: © Landgoed Verhildersum
Op donderdag 15 september werd op Landgoed Verhildersum in Leens een nieuwe expositie geopend met kunstwerken gemaakt door textielkunstenaar Trudi Skála. Monique Spaltman – directeur van Verhildersum – opende de expositie en droeg bij deze gelegenheid een leren jurk en jas die door Trudi Skála ontworpen en gemaakt zijn.
Eileen Blackmore van House of Design gaf een boeiende toelichting op het werk van Trudi Skála in het licht van nu. Het ging daarbij over de verhoudingen tussen ambacht, design en creativiteit. De drie componenten die Trudi Skála bijzonder goed in de vingers had.
Textielkunstenaar en vakvrouw in elke vezel
In het Koetshuis op Landgoed Verhildersum zijn de textielschilderijen zo tentoongesteld dat ze de bezoeker uitnodigen om het werk met aandacht te bekijken. Je mag er met je neus bovenop! Verwonder je over de fijnheid en de bijna tactiele ervaring. Word je bewust van het engelengeduld, vakmanschap en de verbeeldingskracht van Trudi Skála.
Het noordelijk landschap was haar grootste inspiratiebron. Ze gebruikt zelfontwikkelde gemengde technieken: de toplaag van het werk bestaat uit naaimachinestiksels met daaronder een basis van beschilderde plasticfolie.
Bij de expositie is een boekje te koop met een beknopte beschrijving en veel beeldmateriaal van de levensloop van deze bevlogen vakvrouw die in 1933 werd geboren. Ze kreeg al op haar derde verjaardag van haar oma een kleine naaimachine. Ze volgde alle textielopleidingen in Nederland, werd docent, modeontwerper en textielkunstenaar.
De expositie is te bezichtigen tot en met zondag 30 oktober 2022.
Landgoed Verhildersum
Wierde 40
9965 TB LEENS
Telefoon: 0595 – 571 430
Bezoek voor meer informatie de website www.verhildersum.nl